DRODZY UŻYTKOWNICY BIBLIOTEKI !

IV Liceum Ogólnokształcące im. Marynarzy WOP w Gdańsku

Z dniem 1 października 2020 r. Biblioteka przywraca dostęp do Czytelni i Informacji Naukowej oraz kontynuuje pracę Wypożyczalni przy obowiązujących rygorach sanitarnych. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników i pracowników Biblioteki obowiązują  poniższe zasady funkcjonowania:

1. Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:00 – 14:00

(Czytelnia tel. 83 342 88 18 lub 34 ; Informacja Naukowa tel. 83 342 88 25)

1. Ograniczona liczba użytkowników przebywających jednocześnie w:

Czytelni – max – 20 osób

Informacji Naukowej: - 1 osoba

Wypożyczalni – 1 osoba

1. Obowiązkowe jest zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
  2. Wymagany rekomendowany odstęp 1,5 – 2 m między osobami.
  3. Brak wolnego dostępu do księgozbioru w Czytelni – zbiory podaje bibliotekarz.
  4. Jednorazowa liczba woluminów podana użytkownikowi – 5 książek, 5 czasopism, z wyłączeniem prasy bieżącej.
  5. Materiały biblioteczne (książki i czasopisma) po skorzystaniu z nich należy odłożyć w wyznaczone miejsce na 48-godzinną kwarantannę.
  6. W Bibliotece odbywa się dezynfekcja powierzchni dotykowych.
  7. Stanowiska komputerowe dostępne w ograniczonym zakresie - wyłącznie do celów naukowych.
  8. Bibliotekarz może odmówić obsługi w przypadku, gdy stan zdrowia użytkownika jest widocznie zły – należy wtedy bezzwłocznie wdrożyć procedury przewidziane przez GIS.
  9. Zachęcamy do korzystania ze wszystkich dostępnych na stronie Biblioteki lub fanpage’u bibliotecznym platform, baz, szkoleń w wersji elektronicznej: platformy IBUK Libra, baz EBSCO oraz czasopism elektronicznych, itd.
  10. Biblioteka oferuje usługę bezpłatnego skanowania wybranych fragmentów materiałów bibliotecznych (niedostępnych w wersji online) w ramach dozwolonego użytku dydaktycznego (art. 27 i 27.1 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r.) Zamówieniu podlegają pojedyncze fragmenty (rozdziały) z książek oraz artykuły z czasopism. Nie skanujemy całych książek!
  11. Wypożyczalnia (poniedziałek – piątek: 9:00 – 14:00, tel. 83 342 88 17)

Zwroty książek - wypożyczone książki zwracamy wrzucając je do skrzynki podawczej, ustawionej po lewej stronie, przy wejściu głównym do Uczelni (BIBLIOTEKA ZWROTY KSIĄŻEK). Uprzejmie prosimy, w miarę możliwości, o zabezpieczenie książek.

Wypożyczenia - zamawianie książek możliwe jest jedynie poprzez katalog online. Po odbiór książek zapraszamy po otrzymaniu maila z potwierdzeniem realizacji zamówienia.  Wstrzymane są zamówienia realizowane poprzez wypożyczalnię międzybiblioteczną.

Opracowane na podstawie:

1. Zarządzenie Nr 64/2019/2020 Rektora Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie z dnia 10 września 2020 r.
  2. Zarządzenie Nr 2/2020/2021 Prorektora ds. Filii Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w Białej Podlaskiej z dnia 11 września 2020 roku.

O wszelkich zmianach w funkcjonowaniu Biblioteki będziemy informować na bieżąco.

Na stronie Biblioteki (w zakładkach):

• książki dostępne w wersji elektronicznej - IBUK Libra   (indywidualny kod PIN do pobrania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • bazy zagraniczne EBSCO (dostęp zdalny: login: studawfbp ; hasło: gkns34@ ) i inne bazy
  • czasopisma dostępne online, m.in.:

czasopisma prenumerowane polskie
czasopisma prenumerowane zagraniczne

czasopisma online

Ważne pytania prosimy kierować e-mailowo lub telefonicznie!smile

Kontakt:

• Wypożyczalnia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 83 342 88 17
  • Czytelnia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Publikacje pracowników: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 83 342 88 34
  • Informacja Naukowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 83 342 88 25
  • Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 83 342 88 20
  • Wydawnictwa Filii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 83 342 88 19