Elsevier - szkolenia online

Elsevier. Szkolenia online 2021 - BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA

Szanowni Państwo,

zapraszamy na szkolenia online przygotowane przez Elsevier, które odbywają się w 2021 roku.

Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Poniżej znajduje się regularnie aktualizowana lista webinariów prowadzonych w języku polskim na kanale BrightTalk.

Zapraszamy do Elsevier Training Hub, aby sprawdzić więcej seminariów internetowych w języku angielskim!

Lista nagranych szkoleń on-line w języku polskim znajduje się na stronie Elsevier.

2 grudnia godz. 16:00

• Zaawansowane wyszukiwanie w bazie Reaxys

Podczas tego webinarium dowiesz się jak korzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania w Reaxys, aby przełożyć Twój problem badawczy na wyszukiwanie. Wykorzystamy narzędzie Query Builder do skonstruowania formularzy wyszukiwania odpowiednich dla różnych typów wyszukiwań.

7 grudnia godz. 11:30

• Analizowanie danych bibliometrycznych z bazy Scopus

Scopus to nie tylko 82 miliony rekordów pochodzących z recenzowanych publikacji naukowych. Oprócz dostępu do istotnej literatury, niezbędnej w procesie naukowym, w bazie Scopus zaimplementowano funkcjonalności do analizy cytowań czy porównywaniu źródeł. Dodatkowo rozszerzone możliwości za pośrednictwem narzędzia SciVal i analizy danych zagregowanych do poziomu badacza, instytucji czy kraju. Podczas webinarium przybliżymy te funkcjonalności oraz sposoby jak mogą one pomóc w odpowiedzi na najbardziej palące potrzeby analityczne.

14 grudnia godz. 11:30

• Jak zwiększyć efektywność wyszukiwania w bazie Scopus?

W bazie Scopus znajduje się ponad 70 milionów rekordów. Efektywne przeszukiwanie jest kluczem do tworzenia kompleksowych przeglądów literaturowych. Podczas webinarium zaprezentujemy funkcje, które ułatwiają korzystanie z bazy Scopus.